Kultuuripärandi, makromajanduse ja turismi seosed

Trüki

Bookmark and Share

Koolitaja Raivo V. Raam

Mõisade ja teiste ajalooliste pärandite eraomanikud said kokku ja koos arutleti, kuidas kultuuripärandit hoida. Sealt tekkiski idee teha koolitus, millest teil on võimalik osa saada. 

Maailmas on loendamatu hulk omanäolist loodus- ja kultuuripärandit, mis pakub kõige laialdasemat huvi inimestele planeedi eri nurkadest. Kultuuripärandi mõiste on laiahaardeline ning raskesti konkreetselt või kitsalt defineeritav - see on küll seotud inimtegevuse eri vormide, eelkõige majandusega, kuid sageli võib piirneda või olla sümbioosis näiteks loodusega, mõelgem kasvõi geisrite ja nende kasutuse peale Islandil.

Vaid väike osa loodus- ja kultuurimälestistest on nii tuntud ja tähtsustatud, et on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Praeguseks on lülitad sellesse nimekirja juba üle 700 kultuuripärandi väljapaistvamat objekti alates üksikutest kirikutest kuni tervete linnadeni.

Loodus- ja kultuuripärandit on võimalik „käigus hoida" mitmeti. Kõige tuntumad objektid ja mälestised on sageli riiklikus omanduses või mingis vormis kontrolli all. Kaasajal on üha laiemalt levinud multifunktsionaalsus - see et keegi omab mõisa ning elab seal, ei takista osades ruumides-hoonetes mõne muusemi või näituse ülesseadmist, sportlike harrastuste korraldamist alates jahipidamisest kuni golfi või ratsutamiseni, peenema toitlustuskoha ehk ka unikaalse veinikeldri rajamist.

Oluline on pigem isikupära ja atmosfääri loomine nii, et ei kannataks ehitisega juba olemasolev ja kaasaskäiv ajalugu. 

Koolitusel osalejad: 

  • saavad ülevaate kultuuripäranditest
  • teavad 7. UNESCO Maailmapärandit ja oskavad neist rääkida
  • võivad uhkusega ütelda, et nende silmaring on rahvusvahelises mastaabis avardunud. 

Koolitust saab tellida gruppidele. Seda, kas koolitus on avalikus kalendris, seda saab vaadata siit: Avalik KoolitusKalender.

Koolituspõhimõtted on kirjas siin: KA Konsultatsioonid koolituspõhimõtted  

Lisainfo, tellimine ja registeerumine: Katrin Aedma 513 2444, E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Smile KoolitusKalender 2010

Smile Valik koolitusteemasid

Smile Harivad artiklid

 

 


 

Viimati uuendatud 24. mai 2010