Kas soodavett peaks jooma?

Trüki

Bookmark and Share

Palju on tekitanud poleemikat soodavee joomine, mis on ju iseenesest olnud aastatuhendeid iga perenaise tavaline abimees nii majapidamises puhastusvahendina, kui ka toitude valmistamisel kergitajana ja ravimina - vinnide, punnide, kõrvetiste jm jaoks.

Nüüd siis on aeg, et dr Riina Raudsik, kes selle teema on kuumaks rääkinud, on sihiku alla võetud ja tavalisest asjast poleemika tekitatud. Aga ok. Läheme siis vooluga kaasa ja lainetame ka natuke :) Minu jaoks on alati olnud oluline olla iseenese arst, mitte alandlik ja kuulekas patsient. Seda hoolimata sellest, et minu isa on olnud eluaeg auväärt doktor.R.Raudsik

Siinkohal toon ära Virumaa Teatajas ilmunud, lihtsalt ja hästi kirjutatud, Tiia Selli loo, mida tasub lugeda. Mine tea, millal

see sealt veebilehelt kaob... mida enam see on dubleeritud, seda tõenäolisem on see, et vajajad selle netiavarustest leiavad. Lisaks saad lugeda minikokkuvõtet dr Raudsiku raamatust: Energiakriis.

 

TERVISEAMETNIKUD HEITSID MEDITSIINIUUENDAJA TULERIIDALE

21.04.2016 Virumaa Teataja Tiia Selli

Juba mitmendat kuud kestev nõiajaht doktor Riina Raudsiku vastu sundis mind lõpuks sulepea haarama ning antud teemal sõna sekka ütlema. Olen hämmastusega endalt küsinud: kas elame ikka veel pimedal keskajal, mil uuendusmeelsed teisitimõtlejad tuleriidale saadeti? Mul on piinlik Eesti Arstide Liidu ja terviseametiebakompetentse käitumise pärast.

Ma ei ole arst, kuid olen alati terviseteemade vastu huvi tundnud ning seetõttu lugenud virnade viisi tervise- ja toitumisalaseid raamatuid. Raudsiku “Energiakriisi” lugedes mõtlesin tunnustavalt, et ometi kord on meie tavameditsiinitöötajate ridadest välja kasvanud arst, kes julgeb avalikult astuda tabletipõhise meditsiini raamidest välja. Selliseid arste tuleb tikutulega taga otsida. Need on doktorid, kes otsivad alternatiive tablettravile ning õpetavad inimestele, kuidas terveneda lihtsalt ja loomulikult, elustiili muutmise kaudu.

Raudsiku sõnul peakski iga arsti esmane nõuanne patsientidele olema õpetus, kuidas ilma ravimiteta terve olla. See on oluline ja õige seisukoht. Olen kindel, et just selle arusaama tõttu tunnevadki teatud ametkonnad ennast ohustatuna.

Parim kaitse on teatavasti rünnak. Ravimitööstus on tohutu suur äri, loomulikult ei olda seal huvitatud kasumi vähenemisest. Niisugune arst aga, kes õpetab inimestele, kuidas tablettide asemel ennast soodaveega ravida, ei sobi ravimitööstuse plaanidesse. Selline arst on ärile lausa ohtlik. Kujutlege hetkeks, mis juhtub siis, kui Raudsiku õpetused hakkavad kulutulena levima nii arstide kui ka patsientide seas …!

Olen alati imeks pannud, kui kergekäeliselt võtavad inimesed ravimeid, neid topitakse väevõimuga sisse isegi lastele. Miks on laps nii sageli haige? Aga just sellepärast, et iga väiksemgi nohu või köha surutakse ravimitega alla ega anta immuunsüsteemile vähimatki võimalust tööd teha. Miskipärast tundub praegu, et mõnel tervishoiuametnikul pole sellest õrna aimugi.

Lisaks immuunsüsteemi töö pärssimisele on tablettidel muidki kahjulikke kõrvalmõjusid. Põhimõtteliselt on nii, et ühte haigust ravid, aga teise saad. Nokk kinni, saba lahti. Absoluutselt iga ravimi infolehel on loetletud selle võimalikud kõrvaltoimed, mõne tableti puhul on selleks eluohtlik seisund. Miks toodetakse ravimeid, mille kõrvalmõjuks võib olla surm?

Cornelli ülikooli emeriitprofessor  ja maailmatasemel toitumisteadlane Colin Campbell kirjutab oma raamatus “Whole”, et Ameerikas sureb igal aastal 106 000 inimest ravimi ettearvamatute kõrvalmõjude tõttu. Ta ütleb, et ravimid on surma põhjustajatena USAs kolmandal kohal, kuid ametlik statistika ei räägi sellest sõnagi. Miks? Ma usun, et taipate isegi …

Tervise arengu instituudi andmetel on Eestis ravimmürgistustest või ravimite kõrvaltoimest põhjustatud surmasid keskmiselt üle saja aastas. Seda on väikese Eesti kohta kohutavalt palju.

Campbell väidab, et haigust ravides on toitumine palju efektiivsem kui ravim, ent kahjuks on väga vähe sellest teadlikke meditsiiniala spetsialiste. Ta rõhutab, et arst, ajakirjanik või poliitik, kes alatähtsustab toitumise mõju meie organismile, ei ole ilmselt korrektselt uurinud vastavaid tõestusmaterjale – nüüdseks on neid juba piisavalt palju.

Campbell soovitab haiguste ennetamiseks ning raviks tarbida terviklikku ja naturaalset taimepõhist toitu. Taimne toit ongi just see, mis annab organismile aluselise jäägi. Kes on vähegi toitumis- ja terviseteemat uurinud, see teab, et haigused tekivad ainult liighappelises organismis.

Kui keha on happeline, siis varem või hiljem lööb kõige nõrgemas kohas terviseprobleem välja. Kui mõtleme, milline on tänapäeva keskmise inimese söögilaud, siis enamiku sellest ju moodustavadki keha hapestavad toidud – liha- ja piimatooted, nisujahust küpsetised ning valge suhkruga maiustused. Värsket taimset toitu süüakse minimaalselt või üldsegi mitte. Sellepärast ei ole midagi imestada, et maailmas nii palju haigeid on.

Riina Raudsiku soovitatud aluselise vee joomine on lihtsaim viis keha happelisust neutraliseerida ja seeläbi tervist parandama hakata. Kui soodavett tervise parandamiseks juua ei taha, siis muutke kardinaalselt oma toitumist.

On tohutul hulgal lugusid, kuidas inimesed on naturaalsele taimsele toidule üle minnes tervenenud tõenduspõhise meditsiini järgi ravimatutest haigustest.

Eriti võimsa ravitoimega on niinimetatud toortoitumine. Kuid ma ei ole kordagi kuulnud, et keegi oleks tervenenud liharoogade, rämpstoidu või maiustuste söömisega, sest need kõik on toidud, mis muudavad keha ülimalt happeliseks.

Üks oluline (kui mitte kõige olulisem) haiguste tekke põhjus on ka emotsionaalne stress. Raudsik väidab oma raamatus “Energiakriis”, et organism ei tee vahet, missugune stressor toimis, kas bakter või emotsioon. Seetõttu on emotsioonid samasugused haigust tekitavad stressorid nagu pisikudki. Selline väide on peavoolumeditsiini jaoks ilmselt nii uudne, et ei olda veel võimelised seda aktsepteerima.

Ometi väidavad maailma paremikku kuuluvad alternatiivarstid täpselt sedasama: kõik haigused saavad alguse allasurutud negatiivsetest emotsioonidest (viha, hirm, sallimatus, süütunne, süüdistamine jm). Need muudavad meie keha samamoodi happeliseks, nagu seda teevad vale toitumine ja vähene liikumine. Seetõttu on tervenemise tähtsaks eelduseks ka negatiivsete emotsioonide vabastamine ning kõigile ja kõigele andestamine. Seda teemat õpetas süvendatult Luule Viilma.

Pidage alati meeles, et tablett ei ravi haiguse põhjust, vaid võtab ainult sümptomid maha. See võib mõnikord olla vajalik, et anda inimesele aega endaga ise tegelema hakata. Kui te tablettidega sümptomid summutate, aga algpõhjust ei kõrvalda, siis “süttib” haigus peagi uuesti.

See, mis praegu Eestis toimub, on minu arvates tabletipõhise meditsiini mõranemise algus, ning ainus “süü”, mida mina doktor Riina Raudsikul näen, on oma ajast ees olemine. Ta on teerajaja ning uuendaja.

Praegu ei näe need materdajad veel, et uks, mis tabletipõhise meditsiini raamidest välja viib, on juba ammu lukust lahti keeratud. On ainult aja küsimus, millal sealt massiliselt välja voorima hakkame. Siis ei aita enam ussi- ega püssirohi, rääkimata tuleriidale heitmisest.

Tervis on edukuse alus, just niisamuti nagu elurõõm! Tule elurõõmu koolitusele, mis on 2016 aasta kõige enam tellitud koolitus!

Smile Minikoolitus - Elurõõmu säilitamise ja arendamise ABC

Smile Kokkuvõte raamatust: Energiakriis

Smile Hõivatud, kuid heas vormis & õnnelik!

Smile Minikoolitus: positiivse õhkkonna loomine

Smile Minikoolitus: Raske mõista, kerge hukka mõista?

Smile Muuda iseloomu ja tervene

Smile Jaatamistehnika

Smile Huvitavad artiklid

Smile Harivad koolitused

Smile Gluteenivaba dieet

Smile Raamatute ost

Smile Artikkel Saavuta ja säilita saledus

Smile Dieedifännidele - imelihtne banaanidieet

Smile Organismi puhastamine

 

Kui artikkel meeldis ja tahad lisa lugeda, siis igasuguseid huvitavaid teadmisi leiab järgnevatest raamatutest.

Mina_mehed_1_kaanefoto1 Mina-ja-Mehed-2 Mina-ja-mehed-3

Avalik_esinemine. Osalejate kaasamine Avalik_esinemine_Esinemishirm Avalik_esinemine_Lugude jõud ja kasutamine

Saleduse-Saladused_hoivatud_inimesele meilietikett_virtuaalse_suhtlemise_kultuur 14_paeva_Goas

Viimati uuendatud 05. mai 2016