Avalik esinemine - enese ja toodete müük, slaidiesitlus

Trüki

Bookmark and Share

Avaliku esinemise oskus on oluline kõikides elusfäärides sh ka müügis.

Siit saate vaadata JCI BeWise projekti raames Eesti kõrgkoolides üliõpilastele läbiviidud koolituse slaide.

Koolituse teemaks on:

katrin-aedma-jci-bewise-loeng-teemal-avalik-esinemine-tls-1092011-1-728

 

 

Saidid, mis on internetis saadaval, on koos lisainfoga - st grupitöö tulemustega.

 

Näiteks:

katrin-aedma-jci-bewise-loeng-teemal-avalik-esinemine-tls-1092011-10-728 Edasi saad lugeda internetist.

Koolituse slaidiesitluse leiad siit: Kuidas avalikult esineda - Katrin Aedma

 

Pööran tähelepanu sellele, et need slaidid ei ole klassikalised slaidid, millega minnakse esinema. Need on slaidid, mis koolitaja saatis osalejatele peale esinemist individuaalseks tööks. Slaididele on lisatud koolitusel toimunud grupitöö tulemused jms, mille tõttu on slaididel palju infot ja need ei ole sobilikud näidisslaidid esinejale.

 

Küll aga on neilt slaididelt hea iseseisvalt õppida, kuidas suurepäraselt esineda - millised on esinemisel peamised vead ja kuidas neid vältida.

 

Kuidas üldse toimetada slaidiesitluse kui jaotusmaterjaliga, kui olete esineja rollis? Osalejate - ja esinejate slaidid

Tänapäeval on päris levinud kokkuhoiupoliitika, mille puhul ei tule esineja enam paki esitlusmaterjaliga vaid saadab osalejatele materjali elektrooniliselt ette kasutades selleks erinevaid võimalusi (Googel-doc, Slideshare, Intranet jt).

 

Need slaidid, mis saadetakse osalejatele ette, need, mida esineja kasutab esinedes ja need, mis esinemise järgselt osalejatele infoks saadetakse, võivad olla natuke erinevad. Üldjoontes on kõik sama, et esitlust oleks lihtsam jälgida - sama kujundus, sama pealkirja ja sisuga slaidid, kuid esineja slaidil on rohkem infot (mõni lisaselgitus või alamteemad + osalejatele mittenähtav NOTE ehk märkmete osa).

 

Ühe slaidiesitluse kolm erinevat versiooni:

1) osalejatele enne esitlust saadetavad slaidid (ilus saata ette vähemalt 3 tööpäeva enne üritust, et tagada võmalus slaidiesitlus välja trükkida);

 

2) esineja slaidid - sellele võib esineja soovi korral kirjutada lisainfo, mida esinemise käigus käsitleb ja kasutada note ehk märkmete lahtrit, kuhu kirjutab olulise statistika jm märksõnad, millest soovib slaidi juures lisaks rääkida;

 

3) osalejatele peale esitlust saadetavad slaidid - nendeks on esineja slaidid ILMA esineja kommentaarideta (NOTE) ja enamasti pdf vormi transpordituna. Neile võib lisada ka esitluse käigus lisandunud olulise info. Näiteks grupitöö tulemused, kui see võiks olla millelegi oluliseks sisendiks ja lisaväärtuseks.

 

Edukaid ja toredaid esinemisi soovides

esinemiskoolitaja Katrin Aedma

Esinemiskoolitused ja tellimine

Smile Õpi suurepärastelt esinejatelt - põnevad teemad, huvitavad esinejad TEDi konverentsidelt. Näiteks esinemine teemal loovus

Viimati uuendatud 27. september 2015