Ma vajan teisi, et leida ennast

Trüki

Bookmark and Share

Autor: Katrin Aedma, 30 november 2o14, Tallinn Free

Igapäevane suhtlus ja töö annavad mulle võimaluse näha paljude inimeste sisse... ja ikka ja jälle imestan ma vaadeldes, milliseid müüre oleme enese ümber loonud juba sündimisest saati... Keda oli ema korraks beebina üksi koju jätnud, kes sai esmesest lasteaiapäevast shoki... ja nii need müürid kerkivad, kellel kõrgemad ja paksemad, kellel madalamad ja õhemad...

Ja siis oleme me üksinda, sest ei suuda ei armastust vastu võtta ega anda. Paljud ei saa kunagi teadlikuks vabast elust, mis ei välista kurbasid ja valusaid sündmusi, kuid mis ometi annab võimaluse teadlikkult eemaldumise asemel läheneda, vihkamise asemel armastada, vihastamise asemel andestada...

 

Need on mõtted, mis mul täna tekkisid...

Istun siin oma vanatädiga... ta on üksinda... hinges. Ei oska abi küsida ega vastu võtta, kuid kogu elu on aidanud teisi... on ta õnnelik? Jah, sel hetkel kui ta teeb kellelegi head, kuid... see on ajutine ja hetkeline õnn, mis looritab sügavat kurbust ja üksildust.

Kui Sa tõukad oma elust vajadused, siis hävib Sinu võime tunda kirge!

Barbara de Angelis

 

Teadlikkuse arendamine vajamisest ja vajadustest

Kui ma ütlen, et ei vaja teisi, siis olen ma enese müüride taga lukus, tabad, ketid hoiavad mind kinni - ma ei ela vabaduse ja armastusega täidetud elu. Et aru saada vajadusest, võiks proovida harjutust, mida soovitab minu üks armastatud kirjanik psühholoogiadoktor Barbara De Angelis. Tavaliselt on tema raamatud rõõmustavalt lihtsalt ja ilusasti kirjutatud. Praegu hoian käes ühte, mille stiili ma kiita ei oska, küll aga sisu. Kindlasti sõltub tulemus ka tõlkijast.... Kuid nopime siit midagi, mis meile vajalik ja oleme tänulikud.

 

Ülesanne 1

Istu partneriga vastastikku. 

Ütle temaga kordamööda lauset: "Ma vajan Sind oma ellu, sellepärast, et....."

Kõige lõpus täna usalduse ja avatuse eest!

See harjutus arendab teadlikkust vajadusest...

Seda ei ole kerge teha neil, kellel on kõrged ja paksud müürid...

 

Ülesanne 2

Koosta nimekiri inimestest, kellest Sa hoolid.

Kirjuta iga nime alla, mida Sa temalt vajad.

Ütle inimesele, miks Sa teda vajad ja väljenda talle tänulikkust, et ta on Sinu elus.

Tänu väljendamiseks saad kasutada Tänamise raamatut, mille leiad siit: Tänamise raamat

Täna inimest enne seda, kui teda enam ei ole...

 

Muudki toredat raamatus: "Kuidas armastada kogu elu".

 

Aga veel... nii tihti kogen, et inimesed selle asemel, et end ausalt, ilusasti ja viisakalt väljendada, valivad enesesse tõmbuda ja valivad ära põgeneda. Ravi end teadlikult. Ole aus enese ja teistega. Keegi ei pea nägema Sinu sisse, Sina oled see, kes paneb piirid, kes ütleb, mida mõtleb ja võtab vastutuse enese tunnete eest.

Keegi ei saa Sulle haiget teha, kui Sinus on armastus ja andestus ja mõistmine. Sina ise teed endale haiget oma uskumuste, oma hirmude ja oma vihkamisega.

 

Meil kõigil on õigus olla vahel pahane, vahel uriseda ja poriseda... olulisem kui selle õiguse kasutamine, on mõista, et alati on meil võimalik valida armastus, andestus ja avada süda, et tunda end hästi...

 

Suhetest, meestest, naistest, elust, vaimsest kasvamisest loe lisa mõnusast, lihtsast ja harivast raamatutesarjast: "Mina ja mehed"

Mina_mehed_1_kaanefoto1 Mina-ja-Mehed-2 Mina-ja-mehed-3

Huvitavad ja arendavad raamatud!

 

Smile Raamat: Saleduse saladused hõivatud inimestele

Smile Huvitavad ja arendavad artiklid

Viimati uuendatud 23. november 2015