Dr Rosendorffi toitumissoovitused

Trüki

Bookmark and Share

Kokkuvõte dr Rosendorffi soovitustest, kuidas saada ja jääda terveks ise end ravides ja ravimiteta

 

Lühikokkuvõte med. dr Aleksander Rosendorffi materjalidest, mis on koostatud tema poolt 50.aastase arstipraktika kogemusele põhinedes. Võtsin 18.jaanuaril 2016 Indias Goas varahommikul kella 5st kuni 8ni aja, et istudes hommikuses linnulauluga ümbritsetud rõdul teha kokkuvõte dr Rosenhoffi kingitusest ühiskonnale. Tegin selle kokkuvõtte endale kui kõigile teistele, kes soovivad elada tervelt, õppida tundma inimese jumaliku keha jumalikku olemust ja tervenemisvõimet toetamata ravimitööstust.

 

Tänan südamest sõbranna Monikat Norrast, kes selle materjali mulle saatis. Ta ei ole kunagi elus ilma kõva trennita olnud nii heas füüsilises vormis, kui peale dr Rosenhoffi soovituste ellurakendamist igapäevastes tegevustes. Ta jagas rõõmsasti nii oma kogemust ja materjali. Tänan!

Monikale andis selle trükimasinal trükitud materjali koopia tema ema, kes leidis materjali kolimise käigus.

Materjal oli algselt nende pereni jõudnud aga Gunnar Aarmalt, kes propageeris vaimsust ja tervislikku eluviisi ja oli Monika ema koleeg Pärnu Muusikakoolis.

 

Materjalis on eraldi ära toodud paljud haigused ja näiteid hästi toiminud ravimeetoditest. Siikohal kirjutan kokkuvõtte vaid peamisest põhimõtetest, mis tekstist kokku korjasin. Need toimivad kõigi haiguste puhul - oluline on distsipliin ja siis tulevad ka tulemused.

Mul on tõeline rõõm seda teadmist teiega jagada!

Head tervenemist!

 

Dr Rosendorff on Eestis sündinud arst, kes suri 90 aastaselt 1965. Ta ravis oma eluajal suurepäraste tulemustega looduslike ravimeetoditega, range dieedi, suguelundite piirkonna külmavee iste/ hõõrdevannide ja homoöpaatiaga. Pea kõikide haiguste põhjuseks pidas ülesöömise tagajärjel tekkinud mao väljavenimist ja organismi happelist sisekeskkonda. Ta oli kaitsesütimiste ja tablettide vastu, sest nägi, kuidas need inimese loomulikku tervenemisvõimet vähendavad ja elujõudu röövivad.

 

Söömine

Enamus haiguste probleemiks on see, et inimene sööb liiga palju => mao laienemine e ptoos. Toit ei seedu ära ja hakkab kehas käärima => kuumus kehas ja happelisus.

Reuma jt haiguste puhul aitab korralik organismi puhastus.

 

  • Süüa 2-3 korda päevas, toidukordade vahe 5 tundi (muidu katkestame/ segame seedetegevust => toit hakkab kehas rosikuma) Magu peab enne järgmist toidukogust tühi olema
  • Õppida tühja kõhtu tunnetama ja saada aru, et ta pole alati tühi, kui toitu juurde soovib. Vahel soovib lihtsalt vett juua
  • Naudi keha seesmist puhtust, keha võimalus reitele kogunenud rasvalademed ära kasutada ja, et kogu energia ei kulu uue toidu töötlemiseks.
  • Õhtul peab viimane söögikord olema vähemalt 2,5 enne magama minekut
  • Mitte juua 1 tund enne ja peale söömist. Juua väikeste lonksudega ja aeglaselt. Ka alkoholi
  • Mälumine ja toidu hoolas närimine kuni veestumiseni on väga oluline. (Minimaalselt 21 mälumisliigutust 1 suutäie kohta/ K.A.kommentaar)
  • Söömise ajal mitte rääkida, vaadata telerit vms - süüa vaikides, mediteerida, hoida kujutluses soovitud igapäevast seisundit, olla õnnelik, rahulik, vaikiv (K.A.kommentaar)
  • Alkoholi minimaalselt ja ainult väikeste lonksude kaupa, hoolega ilatades (õlu, vein). Neeru ja südamehaigetele on alkohol täiesti vastunäidustatud
  • Mimineerida kohvi, teed, alkoholi, nikotiini ja vürtse. Minimeerida liha jt proteiine.
  • Mitte süüa valge püülijahu tooteid (küpsised, saiad, makaronid, manna jms), juua kohvi ja teed.)
  • Täistera jahu, kruupe jms minimaalses koguses
  • Piim asendada hapupiimaga
  • Eelistada toiduks köögivilja. Parim on tavaline kapsas (K.A.kommentaar) ja kõik maa peal kasvavad rohelised lehtköögiviljad
  • Sukrut süüa ei tohi, kui, siis vaid keedetuna marjade või puuviljadega (moosid). Lubatud mesi ja pruun toorsuhkur.
  • Kaunvilju süüa koos koorega (näiteks türgiuba)
  • Muna ei soovita iga päev tarbida
  • Liha harva ja koos kartuli, aed- ja puuviljadega
  • Head on pähklid

 

Normaalne seedimine on juhul, kui inimene väljutab toidujääke 2x päevas.

Kui seda ei toimu, tuleb tegeleda raviga sooja veega klistiir, glaubri sool kui lahtisti, õige toit ja toitumise stiil (max 3 toidukorda, mälumine), iste/hõõrdevannid.

 

Istevann või hõõrdevann

12-14 kraadine vesi.

2 x päevas - hommikul ja õhtul, 15 minutit

Alustada võib vaid paari minutilise vanniga. Ka sellest on abi elujõu taastamiseks, mis omakorda parandab kogu organismi tööd ja tervendab.

Mehed pesevad suguti eesnäärme välisäärt, naised pesevad suunaga ülevalt alla väliseid suguelundeid 15 minuti jooksul linase räti või pehme naturaalse käsnaga.

Jahutab maha organismi, kus enamasti on siis liialt kuumust, kui inimene on haige.

Võib istuda ka näiteks vanni või ämbri kohal. Vanni või kausi sees istudes on oluline, et vett oleks ca 15-20 liitrit, see ei tohi vanna tegemisel ajal soojeneda. Jalad ja kõhu ülaosa tuleb soojas hoida. Neid ette ei kasteta.

Lastel on kergem kausi/ vanni sees istuda.

Väga hea on naistele bidee või dušš ja meestele kraanikauss, mille äravoolule saab korgi ette panna (K.A.kommentaar).

 

Magamine

Minimaalselt 8 tundi, magama võimalusel enne kella 22.00

Keelatud on lõunauinak.

 

Organismi puhastamine

Hea on higistamine (näiteks saunas)

Keha puhastamine glaubrisoolaga on abiks ka gripi jt külmetushaiguste puhul.

Glaubrisool lahtistina + iste/hõõrdevannid on abiks ka nohu ravimisel.

Oksendamiseks haiguse puhul on hea 1 dessertlusika täis glaubrisoola lahustatuna tassitäies soojas vees. Ära juua. Seejärel juua jahedamat puhast vette peale.

Kui inimene selle välja oksendab, siis korrata poole tunni pärast.

 

Suitsetamine tekitab kehas happelise keskkonna = parem loobu. Dr Rosenhoff võttis ravile vaid neid patsiente, kes ei olnud suitsetanud vähemalt 4 nädalat ja kes suutsid kinni pidada toitumis- jt distsipliinidest.

 

Massaaž

Kõhumassaaž

Hommikuti enne voodist tõusmist tee kõhumassaaži - padi pea alt ära, selja peal, jalad põlvest kõverdatud.

2 minutit - otseliigutused rindkere alt nabani

1 minut - üks käsi teisele asetatuna kellaosuti suunas ringjas massaaž kõhu peal ümber naba.

 

Peamassaaž

Parandab peavereringet ja juuste kasvu. Kindlasti nn kitkuda juukseid ehk siis panna käed juustesse ja õrnalt tutistada järjest vähemalt 5 minutit nii, et pea vereringe paraneks. Vt: India pea- ja näomassaaž

 

Ilmunud on eesti keeles ka A. Rosendorffi raamat: "Uued tõekspidamised loodusravi menetluse alal minu 50 aastase arstipraktika kogemuse najal." Usun, et selle aluseks ongi seesama käsikiri, mis minuni jõudis ja millest selle kokkuvõtte tegin. 


Smile Minikoolitus - Elurõõmu säilitamise ja arendamise ABC

Smile Hõivatud, kuid heas vormis & õnnelik!

Smile Kas soodavett juua või mitte?

Smile Organismi puhastamine

Smile "Minimao" dieet

Smile Artikkel Saavuta ja säilita saledus

Smile Dieedifännidele - imelihtne banaanidieet

Smile Muuda iseloomu ja tervene

Smile Huvitavad artiklid

Smile Harivad koolitused

Smile Raamatute ost

Viimati uuendatud 02. mai 2016