Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt! |
"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;) |
Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita! |
MEIE RAAMATUD
Siin võib olla Sinu reklaam.
Laevatuur Oslo saartele |
On sügis aasta 2015. Suve sel aastal ei ole olnud... Nii külma nn suve ei mäleta elanikud vähemalt 20 aastat. Keset suve olid ööd nii külmad, et väljas oleks parim riietus olnud kasukas. See-eest saime ikka mõne ilusa augustis ja septembris ning norrakad, kes on teada, tuntud jääkaru verd inimesed, käisid rõõmsasti isegi ujumas. Minu selle suve suuremateks kohalikeks avastuseks oli naturistranden Huki ranna nudistide rannaosa ja põhjalikum saaretuur.
Nudistiderand on rahvarohkem kui tavarand Ma ei tea, kas seepärast, et Bygdøyle Huki randa sõites on bussi peatusest otsetee nudistide randa ja sinna on mugavam minna või mingil muul põhjusel, kuid rahvastatus sellel rannal oli kindlasti 2 korda tihedam kui tavarannas. Keegi kedagi ei paistnud tülitavat, tavaliste naruraalselt käituvate inimeste hulgas oli ka natuke imelikke tüüpe, kuid meid see ei seganud. Rohkem nende mure. Siiski segas natuke, et mõni inimene end seal liiga naturaalselt tundis ja meie läheduses kohe kõvahäälselt kõhutuule mitu korda valla päästis... Kõik kokku väga kauni ja esteetilisena ei tundunud ja seoses sellega ei saa Huki Naturiststarndenist minu lemmikranda Oslos... Jäägu teistele. Küll aga mõjus tunduvalt sõbralikumalt, kuigi mitte just kõige kollasema või valgema liivaga Hovedøya (saar) rand.
Lahe suvine Oslo saaretuur pisikese reisilaevaga Kindlasti tasub minna Olsos laevatuurile. Laev käib ühe reisi jooksul viiel lähisaarel. Kui soov saartel laeva pealt maha minna, siis saab seda teha ja tunni aja pärast saab samast sadamast edasi sõita järgmise saare peale. Suurim saar on Hovedøya ja just seal on kõige tavalisem ka rannas käia. Sinna sõidab laev igal täistunnil ja vaid 10-15 minutit. Seal on rand ja piknikukohad. Palju istumise kohti. Kui grillsüsi ja tikud ise kaasa võtta, siis saab kasutada spetsiaalseid metallist grille, mis piknikukohtadesse on paigaldatud. Mõnulesime rannas päikese käes, siis lebasime suurtel kividel jalad vees ja pärast katsime piknikukohas kauni laua. Fantastiline päev! Ilusa ilma puhul võib sellel saarel veeta 2-3 tundi või enamgi. Saarel on olemas korralikud WCd. Olemas sildid, mis nende juurde juhatavad. Saare kloostri varemeid ja mäe otsas asuvad kahureid väga suureks vaatamisväärsuseks on raske nimetada, kuid neile, kes soovivad teada, miks saarel on kahurid jms, on abiks teadetetahvlid, kus on kirjas saare ajalugu. Saarel sebivad ringi lambad ja sõidab ringi saare valvur, kes saare korras hoiab. Rannas tasub olla ettevaatlik kajakatega, kes tulevad süüa küsima ja võivad teie asjad ära viia. Hea on ka teada, et koertega saarele minnes tuleks koerad kogu aeg rihma otsas hoida. Vastavad norrakeelsed teated on mitmes kohas üleval. Koertel ei ole keelatud inimestega samas supelrannas veemõnusid nautida. Sellekohaseid silte ei ole ma Oslo randades kohanud.
Kui on soov tagasi sõita Aker Bryggele, siis tuleb sadamast õige reisilaev võtta, kui aga idee edasi sõita ja käia ära veel teistel saartel ja nautida pikemat laevareisi, siis tuleb valida laev, mis liigub edasi, mitte tagasi :) Laev peatub vaid hetkeks nagu tavaline buss või muu ühistranspordi vahend, et maha lubada inimesed, kes soovivad väljuda ja sisse lasta inimesed, kes soovivad edasi sõita. Järgmiseks peatuseks on Lindøya Øst ehk siis selle saarekese idapoolne peatus. Siis liigub laev edasi Bleikøyale (loe Bläikøia). Ja sealt Gressholmenile, siis Nakholmenile. Nakholmen meeldis meile väga. Taas mõnus piknikusaareke imelise rannajoonega, mille peal väidetavalt 182 suvemajakest. Saare eri kohtadest on erinevad vaated ja tasub need kõik üle vaadata.
Kui siis jälle laevale istuda, liigub see uuesti Lindøyale. Sedapuhku peatub laev hetkeks vaid Vest sadamas ehk lääne sadamas. Laev liigub edasi ja võtab rahva kaasa Hovedøyalt, et siis randuda Aker Bryggel Rådhuseti juures. Ilusa ilmaga on see fantastiline pisikese reisilaevaga tuur ja kõik see ühe päevapileti sees, mis maksab näiteks Narveseni putkas 90 norra krooni (24 tundi). Soovitan soojalt!
Kindlasti peab vaatama, millised on laeva väljumisajad ja maržuudid reisi ajal, sest need muutuvad. Info on siin: Oslo laevaliiklus Näiteks saab suvel hommikuti sõita ostes lisapileti armsasse lähilinna (ca 1 tund 20 min Oslost) Drøbaki ja tagasi tulla päeval kas bussiga või õhtul laevaga, kuid sügisel viib laev sinna ainult 1 kord ja õhtul tulles kohe tagasi.
|
|||
Viimati uuendatud 10. september 2015 |