Orgu lisab, et toit on väärtuslik vaid siis, kui organism saab sellest kätte vajalikud toiduained, millest energiat omandada. Seetõttu peaksid need olema puhtad, et hoida tervist. „Vähemalt pool toidupoest toidu pähe müüdavatest toodetest on aga sellised, mille söömise tagajärjel kaotame väärtuslikku energiat ja kahjustame oma tervist," hindab Orgu.

Postituses toob Orgu välja neli tootegruppi, mida tema hinnangul ei tohiks ei osta ega süüa.

Poolfabrikaadid, olgu need siis taimsed või loomsed

Näiteks: marineeritud liha, kartulisalat

Miks?

„Poolfabrikaadid sisaldavad rohkelt küllastunud rasvu, suhkrut, soola, säilitusaineid ja teisi lisaaineid, mida esmajoones ei suuda väljagi hääldada. Sellised tooted koosnevad tühjadest kaloritest ja lihtsüsivesikutest, mis panevad veresuhkru üles-alla hüppama ja see omakorda kiirendab ülekilode teket või terviserikete saabumist," seisab Orgu postituses.

Maiustused, piimabaasil tooted ja pagaritooted

Näiteks: kommid, magusad jogurtid, saiakesed

Miks?

„Nendes sisaldub peamiselt valge suhkur ja eelpool mainitud lisaained ning tõeliselt kasulikke toitaineid on seal täpselt null!" hindab Orgu.

Toidud, millel on väga pikk säilivusaeg

Näiteks: purgisupid, tahked toidud

Miks?

„Mitmed neist toitudest ei pruugi sisaldada isegi säilitus- ega ka lisaaineid, kuid nende toitude valmistamise meetod, mille käigus tagati toote pikk säilivusaeg, hävitas lisaks kõigile bakteritele, mis toidu riknema panevad, ka kõik kasuliku. Sellist toitu süües täidad ainult oma magu keha toitmise asemel," selgitab Orgu.

Tugev ihu- ja kodukeemia

Näiteks: laiatarbe nõudepesuvahendid, deodorandid

Miks?

„Karm reaalsus on see, et tegu on ohtlike kemikaalidega, mida jääb taldrikutele isegi peale korralikku loputamist. Omakorda sööd need jäägid koos toiduga endale sisse! Kui sul on mõne tugeva ja hästi puhtaks tegeva nõudepesuvahendiga pestud nõud kapis, siis nuusuta neid. Kui tunned pesuvahendi lõhna, tähendab see seda, et vahend on nõude pinnale jäänud," kirjutab Orgu, kes ise peseb nõusid kuuma veega ega vaja nende puhtaks saamiseks kemikaale.

Smile Raamat: "Saleduse Saladused hõivatud inimesele"

Smile Koolitus "Hõivatud, kuid heas vormis ja õnnelik!"

Smile Huvitavad artiklid

Smile Kati jahuta seemneleib

Smile Kati tervisekommid

Smile Organismi puhastamine

Smile "Minimao" dieet