prev
next

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

MEIE RAAMATUD

Raamat ostetud?

Koolitaja-Katrin_Aedma-Kadriorus

Mina ja mehed FB-s

KONTAKT

Katrin Aedma

+47 4178 6999

+372 5132 444

katrin.aedma (ät) gmail.com

Siin võib olla Sinu reklaam.

Küsi pakkumist!

TELLI KOOLITUS!

Soovid koolitust?

Aga palun. Telli hinnapakkumine siit

Koolitaja-Katrin_Aedma-2007Nimevahetus Norras

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Nime-vahetus 28. jaanuar 2015 päeva parim nali - Norras saab nime vahetada interneti teel ja tasuta!

Kui Eestis näeb nimeseadus ette mitmeid piiranguid ja põhjendused nimevahetuseks peavad olema kõlbulikud ning lisaks tuleb tasuta riigilõiv, siis siin, Norras, sisened lihtsalt internetti, täidad elektroonilise avalduse ja saad kolme nädala jooksul vastuse, kas nimevahetus on ka riigiametnike poolt põhjendatud ja aktsepteeritud. Nimevahetus on tasuta.

Sõbranna muutis nime ja pani põhjenduseks, et tal on eelmise mehe perekonna nimi ja ta ei soovi seda enam. Mingeid dokumente ei olnud vaja.

 

Reeglitest loen, et perekonnanimi on vabalt valida siis, kui see on antud Norras enam kui 200le inimesele. Juhul, kui perekonnanime kannab vähem kui 200 inimest, siis tuleb dokumetaalselt tõestada seotust nimega.

Kui mitu inimest Sinu valitud nime kannab, seda saab vaadata statistikaameti kodulehelt.

Vaatasin, et hetkel on näiteks Jenseni nimelisi Norras 23 079 :)

 

Siit saate vaadata huvi pärast maailmas riikide lõikes enimkasutatud nimesid.

Nimevahetuse avalduse saab saata siin: nimevahetus Norras ja sellel Maksuameti ehk Skateetateni lehel, mis on seotud omakorda rahvastikuregistri ehk Folkeregistriga, on kirjas ka kõik nõuded.

Näiteks, kui soovid kahte perekonna nime, siis on kohustuslik sidekriips nende vahel (nii nagu Eestiski) ja mõlema koos kasutamine, kui aga ei taha sidekriipsu, siis üks neist vormistatakse vahenimena, teine perekonnanimena. Viimasel juhul tuleb kasutada perekonnanimena ikka viimast ja nn vahenime kasutad lisaks siis, kui ise soovid.

 

Hea on teada, et nime tohib üle 18 aastane isik muuda 1 kord 10ne aasta jooksul. Erandiks on näiteks oma endise nime tagasi võtmine, elukaaslase nime võtmine, kellega oled koos olnud kaks aastat ja/ või omad ühiseid lapsi jne.

 

Nii, et kui tunnete, et teid teie nime pärast siin diskrimineeritakse või viitab teie nimi vastassoole ja/ või tähendab teie nimi norra keeles midagi ebasündsat... näiteks neiust saab siin härra Terje Pikk või härra Janne Kukk... siis on see kindlasti hea põhjus nime vahetuseks.

Viimati uuendatud 29. jaanuar 2015