prev
next

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

MEIE RAAMATUD

Raamat ostetud?

Koolitaja-Katrin_Aedma-Kadriorus

Mina ja mehed FB-s

KONTAKT

Katrin Aedma

+47 4178 6999

+372 5132 444

katrin.aedma (ät) gmail.com

Siin võib olla Sinu reklaam.

Küsi pakkumist!

TELLI KOOLITUS!

Soovid koolitust?

Aga palun. Telli hinnapakkumine siit

Koolitaja-Katrin_Aedma-200722.01.2015 teemaks Oslos jm

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Elu Oslos on põnev, kuid kahjuks on nii kiire, et kohe ei jõua midagi kirjutada.

Vahepeal tegid mossis nägudega inimeste äratamiseks norra noormehed T-barna ehk metrooprojekti. Nad läksid erinevatesse vagunitesse, käitusid nii nagu kõik teised reisijad, kuid hoolimata talvest, ei olnud neil pikki pükse - ainult aluspüksid.

Sain teada, et ka Oslos püüti 2014 aastal kehtestada rushtidsavgift ehk køprising, mis on teemaks tipptundidel - 7.00 - 9.00 ja 15.00 - 18.00. Teemaksu eesmärgiks on suunata inimesi enam kasutama ühistransporti ja vähendama õhureostatust linnades. Ruter on igatahes selle maksu vastu ja netist võib lugeda mitmeid artikleid poolt- ja vastuargumentidega. Tänaste andmete kohaselt tipptunni teemaksu Oslos ei ole veel kehtestatud.

 

Kauplustes on allahindlused. Üks läti tuttav ütles, et ei saa minuga trenni tegema tulla, sest tal vaja H&M jne poed läbi käia. Õhtuks oli poolsurnud ja kulutas mehe antud raha korralikult ära. Lisaks teatas ta, et parimad hinnad standardmõõdus naistele on praegu Zaras. Mina naersin, et temast on tõeline norrakas saanud - räägib juba hindadest. Nüüd veel vaja haigustest rääkima hakata ja juttu jagub kauemaks ;)

 

Kui muidu kirjutatakse ikka igale poole, et on allahindlus, siis ühes poes olid ära märgistatud vastupidiselt hoopis tavahinnaga tooted :) Hea idee - siis inimesed ei hakka riiuleid segi ajama hindade otsimise hulluses. Õige!

Ordiner-pris-Oslo

Praegu on aeg kanda jalatsite all naelkumme. Norras on need vajalikud, sest ikka peab kuskilt mäest üles ja alla ronima. Katsu sa aga ronida, kui on libe... Naelkummid on müügil nii tavapoodides, apteekides kui ka kingapoodides.

Grip_norge1

 

Kena, et sel aastal on Norras näha ikka ka naturaalsemat värvi kalosse, kui varem. Kuid, mis seal salata, täna hommikul nii kibelesin, et teha ühe noormehe neoonoranzidest kalossidest pilti... Jäi seekord tegemata. Poes tegin foto. Kalosse kasutatakse teiste jalatsite peal kaitseks. Kasutavad mehed. Müügil hinnaga alates NOK500.-. Ja koerad kasutavad ka...

kalossid-Oslo

Täna pidutsesime, sest eile sain norrakeele testi tulemused. Maksimum oli B1 tase nii kuulamis-, lugemis-, kirjutamis- kui arusaamisülesandel. Kõik sain B1 tasemed. Sõbrannadel olid osad A2. Nüüd saavad kõik läbi, kuid pannakse eri tasemed, mitte nagu ennem. Varem nimetati seda eksamit Norskprøve 3 ja selle läbimine on kohustuslik näiteks lasteaiakasvatajatele ja medistiinitöötajatele.

Provbevis-Norskprove-B1

Lisaks sain eile meeldetuletuse, et halloo... siin, Norras, maksad Sa selle eest, kui sööd ja jood kohviku pinnal. Ostsin kohvi ja otsin koogi ja hinnale lisandus nagu naksti kohamaks. Näiteks kook, olgem täpsemad, scorne, maksis NOK 20.-, kuid kuna istusin kohvikus ja ei võtnud seda kaasa, siis maksin NOK24.-
Siiani on Norras hinnad ju ka ööridega, mis ei ole kasutusel juba ammu. Kui vaatad, et hind on asjal 15,55, siis kassas sulas makstes maksad 16,00. Visaga tasudes aga 15,55.

Mees hambaarsti juures ja maksis konsultatsiooni eest, mis sisaldas panoraamröntgenit, NOK2,500.-, teretulemast Norra... arvesta ise, kui 1 odav lennupilet Eesti ja Norra vahet maksab NOK170.-, kas oleks ehk mõttekam oma hambaid remontida mujal kui Norras? Kohalikel, kellel on vastav kindlustus, jääb kuskilt maalt see võimalus katki, sest jah, välismaal remonditud hambaid ei arvestata, kuid meie perel sellist siinset kindlustust veel ei ole tehtud, seega...

 

Sõbranna soovitas mul lennukipilet kohalikust Ticketi kontorist osta. Leidsin siis kontori info veebist ja saatsin järelpärimise. Vastus tuli järgmise päeva lõunaks ja pakuti nende kõige odavamat lendu - täpselt sama lend, mille me siin mehega ise netist leidsime, täpselt 2x kõrgema hinnaga. Imelik teenus... oletasin, et neil ikka omad kanalid piletite hankimiseks, kuid jah, ei ole. Nii, et www.ticket.no on out :(

 

Lumi maas. Kuid ausalt öeldes ei ole veel aru saanud, et talv oleks olnud/ tulnud. Kogu aeg sulatab ja külmetab imelikult, kuid õnneks mitte palju.

 

Juba paar nädalat tagasi tahtsin kirjutada, kui imeline on Aker Brygge ja Tjuvholmen jõulutulukeste valguses. Eile olid kahjuks mitmed tulukestega kaunistatud kuused juba ära koristatud... Kuid Pariisist Oslosse tagasi tulles, pidin tunnistama, et siin on ilusam ja rahulikum :) Sadamas said huvilised minna sellise laeva peale uudistama.

2014-Olso-laev Tihti on sadamas laevad, kuhu lastakse uudistajaid peale.

2014-Olso-Tjuvholmen-kuju

Ja nagu ikka looduses, kõik on pidevas muutuses ja ükski hetk seal jalutades ei ole eelenuga sarnane...

Oslo-2014-jahid

Oslo-2014-KRO

Ohh, ja selle foto olen ka sel suvel Karl-Johanil teinud ja ootab vaeseke, et teda juba kord netti pandaks. No hea küll.teemaks küll talv, kuid teretulemast :)

Oslo-2014-tanavakunst

Viimati uuendatud 23. jaanuar 2015