prev
next

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

5 võimalust oma elust likvideerida segadus

Trüki Saada link

Bookmark and Share

segadus Meil kõigil on aegu, kus oleme jooksnud ummikusse, mis omakorda mõjub halvasti meie tervisele, finantsidele, õnnele ja kõigele muule. Virr-varr elus võib olla pidevate tulekahjude kustutamise tulemus ja lõppeda tundega, et sellest kõigest ei ole kunagi enam väljapääsu.

Me vajame ruumi, et teha seda, mis on tõeliselt tähtis ja piisavalt puhkust, et lihtsalt elu nautida. Segaduseta elu mõjutab kõiki meie elusfääre – sotsiaalselt elu, töö tulemuslikkust, meie füüsilist ja psüühilist heaolu.

 

5 soovitust, kuidas tuvastada ja vähendada segadust elus

1. Korrasta kodu

Sa võid arvata, et tead üsna hästi, mis on kodus kasulik ja kasutu, kuid kui aus olla, oleme me kõik tagavarade kogujad. Võta kõik asjad ükshaaval ette ja küsi endalt: "Kas ma tõesti vajan seda? Kas ma olen seda viimase aasta jooksul kasutanud? Kas keegi teine võiks seda kasutada?"

Kui suudad süstemaatiliselt lahti saada kõigest liigsest oma kodus, siis mõjutab see pikas perspektiivis kõvasti ka Sinu edukust. Sinu kodu peab olema koht, kus Sa segadusest puhkad!

 

2. Tuvasta, millised Sinu tegevustest ei ole tulemuslikud

Kõik me kulutame natukene aega igasugustele mõttetutele tegevustele ja tihti tunneme, et meie elus on liiga palju sebimist. Kui tunned, et oled ummikusse jooksnud, siis tuleb kindlasti appi võtta erinevad viisid elu kiiresti ja lihtsalt korda seada. Kui oled endaga aus, siis tead, millised regulaarsed tegevused ei ole tulemuslikud ja võibolla isegi mitte nauditavad. Lõpeta kasutute asjade tegemine ja hakka tegema neid asju, mida Sa pead tegema. Siis oled ka ise imestunud kui palju Sa saavutad. Ei tohiks minna kaua, kuniks oluliste asjade tegemine saab Sinu igapäevaseks süütundevabaks harjumuseks.

 

3. Veeda aega ainult nende inimestega, kellega koos oled õnnelik

Üks lihtsamaid ajakulutamise lõkse on lävimine negatiivsete inimestega. Need inimesed, kellega end ümbritsed, mõjutavad Sinugi tuju ja lihtne on langeda negatiivsuse spiraali, kuskohast ei olegi nii kerge põgeneda. Õpi neile "ei" ütlema ja veeda enam aega selliste inimestega, kes on positiivsed ja innustavad. Nende seltsis veedetud aeg tundub väärtuslikuna ja koged üha enam positiivseid kogemusi.

 

4. Tee asjad ära ja vähenda seeläbi oma tegemiste nimekirja

Kui Sinu igapäeva tegemiste nimekirjas on pidevalt vähemalt 10 asja, mis tuleb ära teha, siis tekitab see tunde, et miski ei saa tehtud ja lõppu ei tulegi. Kategoriseeri tegevused: asjad, mis tuleb KOHE ära teha, asjad, mis NÄDALA või pikema aja jooksul ära teha, asjad, mis DELEGEERIDA ehk siis keegi teine saab need ära teha või siis asjad, mida POLE ÜLDSE VAJA teha!

Tunne, et omad ülevaadet tegemist vajavatest asjadest, annab võimaluse keskendumiseks ja saad iga asja rahuldaval moel ära teha.

 

5. Sea endale selged eesmärgid ja vii need ellu!

Selgusetus võtab igalt ühelt võimaluse olla produktiivne. Üldised eesmärgid nagu näiteks: "Me võksime sel aastal Jõuludeks kuskile sõita", vaevalt täide lähevad. Sa pead paika panema konkreetsed eesmärgid, tegema ajastatud tegevusplaani ja tegevused ära tegema. Selge nägemus annab võimaluse nautida ka tulemuseni liikumist ja selle saavutamist.

Likvideeri segadus oma elust ja naudi teadmist, selle kohta, mida Sa soovid ja kuidas Sa seda saavutad.

 

Koolitaja/ kirjaniku Katrin Aedma vabatõlge leheküljelt:

https://www.srpl.net/5-ways-to-de-clutter-your-life/

Algallikas: lifehack.org

 

Smile Mida teevad edukad enne hommikusööki?

Smile Huvitav ja praktiline koolitus "Aja juhtimine - enda juhtimine ajas"

Smile Kuidas alustatud asju lõpuni viia

Smile Edukas kohe täna

Smile Miks meie unistused ei täitu?

Smile T.Harv Ekeri edukuse kuus saladust

Smile Kuidas saada miljonäriks

Smile Hakkan miljonäriks ja kõik!

Smile Jaatamistehnika

Smile Deepak Chopra Edu seitset vaimset seadust

Smile Arendavad artiklid

 

Kui artikkel meeldis ja tahad lisa lugeda, siis igasuguseid huvitavaid nõuandeid leiab järgnevatest raamatutest.

Mina_mehed_1_kaanefoto1 Mina-ja-Mehed-2 Mina-ja-mehed-3

Avalik_esinemine. Osalejate kaasamine Avalik_esinemine_Esinemishirm Avalik_esinemine_Lugude jõud ja kasutamine

Huvitavad ja arendavad raamatud!

Viimati uuendatud 16. oktoober 2015
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]