prev
next

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

India meister teeb peamassaazi

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Ilmus: Tervendaja 2010 veebruar

INDIA MEISTER TEEB PEAMASSAAŽI

Eestis elav hindu VICKY pakub siin ainukesena tõelist ja õiget india peamassaaži. Õigupoolest on selle massaažiliigi nimetus champi, mis on välja kasvanud ajurveda tarkusest ning mida peetakse üheks paremaks lihaseid lõdvestavaks massaažiks. Indiasse sõitmata on igal eestlasel võimalik Vicky abiga kogeda selle meetodi tervendavat mõju.

India pealinnast Dehlist pärit Vicky on ICM-i meister. ICM on lühend sõnadest India Champi Massage, mis tähendab maakeeli india pea- ja näomassaaži. Vicky sünnipärane nimi on Inderjit Singh Banga. Singh viitab sikhi usule ja tähendab hindi keeles lõvi. Tema kirjanikunimi pärast ametlikku nimevahetust on Inderjit Parwana. Luuleand on tal pärit isalt, kes oli oma kogukonna tuntud nõuandja ja sõnameister. Aga juba lapsest peale on Inderjiti hüüdnimi olnud Vicky.

Mõistmaks, millesse Vicky usub, on kasulik teada üht-teist sikhismist. Sikhi usk ei tunnista kastisüsteemi. See on suuruselt maailma viies religioon, mis on välja kasvanud islamist ja hinduismist. Sikhid usuvad hingede rändamisse, karmasse ja reinkarnatsioonisse. Abielusidemed on nendele pühad. Pereelu pole liit mitte kahe inimese, vaid kahe perekonna vahel. See on liit, kus kahe inimese kehas on üks hing. Sikhi usus ei ole lubatud ei lahutus ega kaasavara, nii nagu ei ole lubatud tubaka ja alkoholi tarbimine, habeme ja juuste lõikamine. Tänapäeval on sikhide traditsiooniline elustiil siiski natuke muutunud. Paljud välismaal töötavad sikhid lõikavad juukseid ja ajavad habet. Ka Vickyl olid kuni 22. eluaastani pikad istmikuni juuksed, mida ta kandis krunni keeratult pealael.

Sikhid on üle maailma tuntud edasipüüdlikkuse poolest. Kuigi nad moodustavad vaid 2% India rahvastikust, jagub neid kõikjale, sh ka India parlamenti ja valitsusasutustesse.

MASSAAŽIGURUKS SÜNDINUD

Massaaž on iidne ravimeetod, mida Idamaadel on kasutatud põlvest põlve. Sellele ei pöörata eriti palju tähelepanu, sest massaaž on niisama loomulik keha vajadus nagu magamine, hingamine ja söömine. Kuigi igas peres tehakse massaaži, oleks vale arvata, et iga hindu sünnib massaažiguruna. India perekonnas teeb peamassaaži tavaliselt ema, ämm või koduabiline. Teadmisi ja oskusi antakse edasi põlvest põlve. Kirjeldama ja selgitama kipuvad neid võtteid valgetverd inimesed. Idamaal käib enamik asju intuitiivselt.

Vickyl on tohutu hulk energiat, mida ta lahkelt jagab. Massaaž oli kuni 2008. aastani tema hobi. Hariduselt on Vicky seotud hoopis reaalainetega ning tema töö seondub äri ja kaubandusega. Ta on läbinud ajurveda, klassikalise, mee-, muda- jt massaažitehnikate kursused, kuid jäänud ikka truuks idamaisele pea- ja näomassaažile. Ta usub selle imelisse ravivõimesse - eriti stressirohkel ajastul. Indias pakutakse sellise teraapia lühivormi peaaegu igas juuksuris. See on midagi sellist, mida väljaspool Indiat elavad hindud alati igatsevad.

CHAMPISSAGE'i SÜND

Inda näo- ja peamassaaži ehk champi olulisus tuleneb sellest, et pea on inimese elu, sh mõtete ja tegude keskus. Väidetakse, et just skalbi õlimassaažis peitub india naiste imeilusate pikkade ja tugevate juuste saladus. Hoolimata kuumast päikesest, on nende juuksed säravad ja terved.

Kõik sai alguse india ostöpaadist ja massöörist Narendra Mehtast, kes 1973. aastal läks Inglismaale füsioteraapiat õppima. Kogemustele ja meditsiinilistele teadmistele tuginedes jõudis ta järeldusele, et ükski teine, isegi mitte ülekeha massaaž, ei anna õlgadele ja kaelale sellist sisemist lõdvestust, kui champi, millest ta välismaal õppides väga suurt puudust tundis.

1978. aastal läks Narendra tagasi Indiasse ja hakkas koguma india peamassaaži tehnikaid. Ta lisas neile kõrvade ja näo massaaži elemente, energiakeskuste ehk tšakrate tasakaalustamise võtteid ning nimetas oma tehnika india champissage'iks. 1995. aastal lõi ta Londonis champissage'i keskuse. Nüüdseks on see stressivastane teraapia vallutanud nii USA kui Kanada. ICM-i seansi kestus kõigub 20-30 minuti vahel ja hind on 45-65 dollarit ehk 460-680 Eesti krooni.

TULEMUS ON TÄISLÕDVESTUS

India pea- ja näomassaaži seanss kujutab endast umbes pooletunnist energeetilist ravi naistele, meestele ja lastele. Lastele ja vanadele inimestele tehakse massaaži nõrgemalt. Varsti hakkab meister koolitama ka eesti asjahuvilisi.

Massaaži tehakse õliga või ilma. Tavaliselt kasutatakse spetsiaalsete looduslike ürdisegudega kookoseõli. Eestlastele võib kookoseõli olla liiga tugev, eriti kui tegemist on värvitud juustega (värv ja õli võivad tekitada keemilise reaktsiooni ja nahaallergia), seetõttu kasutab meister ka mandliõli.

Massaaži eel on kasulik teada, et enne ja pärast seda tuleb juua palju vett ja/või ürditeed, et liikuma läinud mürgid väljuksid ega jääks kehasse ringlema ja peavalu tekitama. Kindlasti ei tohi vähemalt viis tundi enne seanssi tarbida alkoholi, minna pärast seda palja peaga välja, pesema või ujuma.

Vastunäidustused, mille puhul terapeut soovitab ainult idamaist näomassaaži, on tugevad vererõhuprobleemid, epilepsia, vähk, ateroskleroos, põletikud või tugevad ajuvereringehäired. Osteoporoosi ja psoriaasi korral tuleb nõu pidada arstiga.

Massaaži tulemusena paraneb pea verevarustus ja kiireneb juuste kasv, väheneb nende väljalangemine ja hallinemine. Õli toidab juuksejuuri ning õhukesed juuksed muutuvad tugevamaks. Aktiveeruvad juuksesibulad, mis on paljudel inimestel uinuvas olekus. Toitumist ja elustiili muutes on nii mõnelgi inimesel võimalik taastada kadunud juuksed.

ICM tõstab ka sooritusvõimet, olgu siis tegu mõttetöö või füüsilise pingutusega. Seetõttu on champi pingelistel eksamiperioodidel väga kasulik lastele.

VÕTA ENDALE AEGA

ICM-i abil saab leevendust peavalule ja väsinud silmadele. Champi't peetakse üheks paremaks ravimiks eelkõige verevarustuse häiretest tingitud migreeni puhul. ICM hõlmab õlavöötme, kaela, pea ja lauba. Aina enam tuleb terapeudil pöörata tähelepanu õla- ja kaelavöötmele, sest paljudele eestlastele teeb häda pinges ülaselg. Seda tingivad istuv töö, vähene teadlik treenimine ja lõdvestumisoskuste puudumine.

Massaaži teeb meister istuvale kliendile, kattes ta vajaduse korral sooja tekiga. Seejärel jätab terapeut kliendi 5-10 minutiks puhkama ja läheb ruumist välja. Tagasi tuleb ta ingveriga ürditee ja lusikatäie meega, mis pärast massaaži keha turgutab. Elukeerisesse peale sellist raviprotseduuri söösta ei tohi. Parem on võtta endale aega ja puhata. Juuksed kaetakse kilemütsiga ja sooja mütsi või rätikuga. Juukseid on soovitatav pesta umbes tunni pärast. On neid kliente, kes, õlikookon peas, hommikuni magavad ja alles siis maski ära pesevad. Juuksepikenduste korral tuleks meistrit hoiatada.

Nii nagu ravimite ja vitamiinide puhul ei ole abi, kui võetakse ainult üks tablett, on ka massaaži puhul vaja tulemuse saamiseks teha läbi 5-10 protseduuri, pidada natuke vahet ja siis ravi korrata. On inimesi, kes käivad algul massaažis iga nädal ja siis üle nädala.

NÄOMASSAAŽ

Idamaine näomassaaž paneb silmad särama ja triigib kortsud sirgeks. 30 minutit energiaravi ja lõdvestavat/puhastavat/toniseerivat näomassaaži teeb meister kookospiima, sügavpuhastavate ja toniseerivate õlidega, mis annavad nahale värske välimuse ja kliendile suurepärase enesetunde.

Nägu on mõtete peegel. Salvestades meie emotsioonid ja läbielamised, vajab see erilist hooldust. Näomassaaž hõlmab nägu ja kaela.

Puhastusõli aluseks olev kastoorõli tungib sügavale pooridesse ja lahustab mustust. Teised õlid toovad mustuse pinnale, misjärel seda on kerge eemaldada. Õlimeetodil puhastades on nahk puhas ja särav. Õigete liigutuste ja käte energia mõjul pestakse näolt väsimus ja pinged. Alates 30. eluaastast on näomassaaž naistele soovitatav, et hoida näo toonust ja naha kvaliteeti.

Päris kõiki näopunkte massöör läbi käia ei saa, küll aga saavad kliendid terapeudilt soovitusi: kes õigeks toitumiseks, kes peavalude ja nägemise parandamiseks. Oleks ebamugav, kui massöör mudiks näiteks teie ninaotsa, et laisk soolestik tööle hakkaks. Seda saab teha inimene ise. Korralikult töötav soolestik paneb näo särama, laisk soolestik on aga üks peamisis halli näonaha põhjusi.

India näo- ja peamassaaži tulemus on meeldiv emotsioon, täielik lõdvestus, stressi maandus ja energiakeskuste aktiivsem töö. Tasub proovida!tanoka beard.jpg

Vicky tugevaid käsi kiitis suurt kasvu korvpallur Tanoka Beard, kes mängis Tartu korvpalliklubis Rock. Tanoka oli imestunud, et massöör suutis ka temasuguse mehe mõne minutiga magama panna.

Kuidas india massaaž mõjus?

Disainer Peeter pärast kuuendat massaažikorda. "Olen saanud kolm olulist asja: hõre laik pealael hakkab juustega kattuma, suudan nüüd paremini keskenduda, mõte lausa lendab ning energiat ja teotahet on palju rohkem - tahan isegi sporti teha!"

Müügiesindaja Inga Tallinnast. "Super! Panin juuksuri juurde aja kinni, et värvida juuksed loomulikku värvi. Ei jõua enam juuksejuuri maalimas käia. Pärast ICM-i kuuri teen nüüd iga nädal külmpressi oliiviõliga juuksemaski ja juuksed kasvavad mis mühiseb. Pole sellise asjaga harjunud!"

Monika Norrast. "Vicky massaaž andis mulle rahu. Käisin terve päeva peavaluga ringi - see oli pärast massaaži kui peoga pühitud. Saabus ka kaua oodatud hingerahu. Juba peaaegu aasta oli mul olnud hinges vastik kripeldus. Nüüd on see läinud ja asendunud mõnusa rahuga. Aitäh Vickyle!"

Ülle Väike-Maarjast. "Minu pani see meister särama. Pärast seitsmendat korda olin nagu ümber sündinud! Kui enne käisin ringi kui hall ja tülpinud hiireke, siis massaaži järel hakkasid silmad särama, olin tulvil eluenergiat, eksami tegin supertulemustele ja tuttav, kes tuli tänaval vastu, ei tundnud mind ära. Energiakanalid olid enne täitsa kinni. Nüüd olen nagu teine inimene ja loodan, et see nii ka jääb. Elu on ilusam ja tunne on mõnusam."

Autojuht Peeter Pärnust. "Pole enne tundnud, et minu peanahk võib kolju peal liikuda. Juba pärast esimest ICM-i protseduuri olin nagu ümber sündinud: silmad selged, mõtlemine kiirem. Väga huvitav ja tervendav kogemus. Vickyl on tugevad ja oskuslikud käed."

Raamatupidaja Tiina Rakverest. "Minu töö on seotud pideva istumise, silmade ja õlavöötme pinge, tähtaegade ja stressiga. Tegelen küll füüsilise treeninguga, käin kõhutantsus, teen joogat ja hoian mõtted helged, kuid ICM-i protseduuridele võrdväärset kogemust ei tea. Võtsin järjest 14 massaaži ja jätkan. Värskus ja silmade selgus, mida ICM annab, on kirjeldamatu. Väga huvitavad on ka kolmanda silma stimuleerimisest tulenevad nägemused - iga kord erinevad."

Kaidi Pärnust. "Ootan iga nädal, millal saaksin massaažile. See on midagi väga erilist: olen nagu teises maailmas. Ei ole midagi sellist varem kogenud. Terapeudil on väga hea energia ja tema käed on tõesti imelised. Sellest toolist ei tahakski enam lahkuda."

Rakvere Biore tervisestuudio omanik Mare Laeks kiidab Vicky meisterlikkust ja manitseb inimesi kindlasti enne protseduuri juukseid kammima ning protseduuri järel end soojalt riide panema. Eriti oluline on katta pea. Mare juurest uksest välja ei saa, kui pea on pärast massaaži paljas.

"Mina vastutan ju oma klientide heaolu eest ja tahan, et nad ikka tagasi tuleksid ja abi saaksid. India pea- ja näomassaaž ICM on aidanud inimeste organismil puhastuda nii, et pärast seda ei ole soolavannis jalgade kaudu väljumas ühtegi jääki, kõrvade kohin kaob, nägemine paraneb, juuste väljalangemine lõpeb. Leevendust saavad nii peavaludes vaevlejad kui psoriaasihaiged."

Pärnu mahe- ja tervisetoodete poe Riiamarii turundusjuht Evi Kuusik on kuulnud juba mitu kuud kiitvat tagasisidet klientidelt ja on ka ise oma majas pakutavat massaaži saanud.

"Minu arvamus on väga positiivne. See on midagi erilist, võtted erinevad suuresti tavapärasest peamassaažist, seegaon ka kehale ja vaimule avaldatav mõju erinev. Et massaaž mõjutab lümfi ning avab energiakanalid, siis tundsin, et mu pea on muutunud selgemaks, nägemine paranenud, juuste väljalangemine on pidurdunud ja kasv kiirenenud. Lisaks sellele on Vicky massaaž mõnus lõõgastus ja puhkus. See on väga hea energia taastamiseks. Olen käinud massaažis viis korda, kindlasti kasutan seda võimalust veelgi. Soovitan tulla seda proovima neil, kellel selline kogemus puudub."

Smile Lisainfo India pea- ja näomassaazi kodulehelt

Smile ICM koolitused

Smile Info aja reserveerimise kohta vastavalt elukohale  

Viimati uuendatud 01. märts 2010
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]