prev
next

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

Pea verevarustushäirete korral tuleb appi India peamassaaž

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Ilmus: 08.02.2010 Virumaa Teataja

Autor: Kristi Ehrlich, reporter

Juba tuhat aastat praktiseeritud India peamassaaž parandab oluliselt pea verevarustust ning aitab kogu organismil lõdvestuda.

Rakveres Biore tervisestuudios on tegutsenud veidi vähem kui aasta India peamassaaži ICM (India Champi Massage) terapeut Inderjit Parwana, kes tõi Rakveresse massaaži, mida Indias on praktiseeritud juba tuhat aastat.

 
Terapeut Inderjit Parwana.
Terapeut Inderjit Parwana. foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Inderjit Parwana sõnul on neid oskusi põlvest põlve edasi antud. Arvatakse, et Indiast väljaspoole levis see massaaž umbes 25 aastat tagasi.
Peamassaaži tegemisel kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid, mis põhinevad peamiselt India peamassaažil ehk champi´l.
Champi on ajurveda (tõlkes pikk elu) tarkusest välja kasvanud massaažiliik, mida peetakse siselihaseid lõdvestavaks. "See on väga hea ja lõõgastav ning parandab mälu," märkis Parwana.

Indias laialt levinud

"Masseerijaid on meil palju, aga selleks, et organism kiiresti tööle saada või seda lõdvestada, on kaks kohta: jalad ja pea," rää­kis Biore tervisestuudio omanik Mare Laeks ning lisas, et kui neil jalgadega tegelev reflekso­loog on tervisestuudios olemas, siis pea eest hoolitsejat senini ei olnud.

Laeksi sõnul jätame sageli tähelepanuta olulised asjad. "Peseme pead, juuksuris käies teeme väheke massaaži, aga see, et peas oleks vaja kõik kanalid avada, kas või paar korda päevas oma kätega peanahk läbi mudida, selle peale me ei tule," kõneles Laeks.

Lisaks lõõgastavale efektile leevendab peamassaaž kõiki pea verevarustusega seotud vaevusi. Verevarustuse paranemisel kiireneb juuste kasv, väheneb nende väljalangemine.
Samas eemalduvad selle käigus surnud juuksed, mis omakorda annab jõudu juuksejuurtele.
"See on nagu närtsinud lillega. Kui lõikame talt õitsenud osad ära, saab sibul jõudu ja ajab uued varred," tõi Laeks võrdluseks kujundliku näite.

Indias laialt levinud massaaži, mida tehakse peaaegu iga tänavanurga peal, üheks eripäraks on masseerija väga kiiresti liikuvad käed.
Teisalt viib see inimese niinimetatud alfatasandile - ärkveloleku ja une vahepealsesse faasi, mida tavamassaažiga Laeksi sõnul ei saavutata.

Keskendu enamale kui peale

Massaaži tehes keskendub terapeut Inderjit Parwana kolmele piirkonnale: pea parem ja vasak pool ning kael ehk nagu ta ise ütleb "mees, naine ja mina", sest ka näo- ja kaelapiirkonnas on teatud aktiivsuspunktid, mida stimuleerides saab aidata organismil lõdvestuda ning silmade pinget maandada.

Samas kummutas Parwana valearusaama, mis inimestel sageli on, et peamassaaži tehakse ainult peale.
"India massaaž on suunatud põhiliselt nendele
piirkondadele, kus on pinged: kael ja õlad, mis on omakorda ühendatud meie peaga. Inimesed mõtlevad, et kui tegemist on pea­mas­saažiga, siis keskendutaksegi ainult peale. See ei vasta tõele," juhtis terapeut Parwana tähelepanu.

Siiski on haigusi, mille puhul on India peamassaaž vastunäidustatud: tugevad vererõhuprobleemid, epilepsia, vähk, ateroskleroos, põletikud või ajuvereringehäired.

Kuigi Laeksi sõnul ei kutsu massaaž midagi esile, aga et see väga tugevalt ikkagi aktiveerib vereringet, tõstab vererõhku ja samal ajal on pinge kuulmekäikudele, siis nad seda ei soovita.

Viimati uuendatud 12. veebruar 2014
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]