prev
next

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

2015 aastal andesta ja armasta

Trüki Saada link

Bookmark and Share

4. jaanuar 2015

forgiveness

Lugesin sõbranna blogiüllitist. Mul ei ole üleliigset aega, kuid selleks võtsin ma aja. Sõbranna nn blogist sai juba korraliku raamatu käsikirja hakatis. Lahe! Uskumatu, kui kaua peab miski meie sees küpsema enne, kui see plahvatusena, nagu vesi tammi tagant, välja purskub.

Sõbranna oli üksi kodus, suhtles FBs ja nukrutses. Ütlesin, et hakaku oma elust kirjutama. Teraapia missugune. Pakkusin igasuguseid humoorikaid raamatu pealkirju välja. Lõõpisime niisama... Ja oh üllatust, kui mõne aja pärast potsatas meilikasti palve, et kas ma vaataks esimese osa üle?! Vägev! Järelikult oli õige aeg seeme mulda panna. Usun, et sellest tuleb üks hea raamat - vägivallast ja armastusest.

Tema kirjatükk inspireeris aga omakoda mind taas mõtlema sellele, millest tuleb vägivald. Enamasti on mehed vägivaldsed naiste suhtes, just füüsliselt, sest neil on ju üldjuhul tugevam füüsis, kuid rabe hing... Ja meie, naised, seda viimast alati ei mõista. Ja paljud ei taju, et ka emotsionaalne vägivald on vägivald... Välismaailm meie sisemaailma peegeldus...

"Naised, vabastage oma hirm ja päästke lahti oma armastus!" õpetab Luule Viilma.

"Naine ja mees on vastaspoolused, kelle liit on püha tervik, mille mõlemad otsad peavad olema võrdsed. Naisel on tugevam tundepool, mehel füüsis. Naisel on habras keha, mehel hing."

 

Millest sünnib vägivald?

Vägivald tekib sellest, kui inimene tunneb, et teda ei armastata või hirmust armastusest ilma jääda. Kõikvõimalik hirm summeerub kuhjudes vihaks. Ka viha on armastuse puuduse tagajärg. Ei, ma ei arva seda, et naine peaks vägivaldse mehe juude jääma või vastupidi, kuid arvan seda, et ta peab oskama eneses ära ravida selle sisemise põhjuse, miks vägivaldne inimene tema ellu tuli või mõistma, miks teine vägivaldseks muutus. Ta peab tunnistama eneses seda vägivalla aspekti ja õppima oma õppetunni, et selline olukord enam ei korduks.

 

Kuid kuskohast tuleb armastus? Kes seda annab? Naine. Naine annab, mees võtab. Naine saab lõputult anda ja mees rõõmuga lõputult vastu võtta. Kuidas aga hakata andma, kui suhtes on juba nii palju valu, et armasuse voog on katkenud ja naise hingeväravad suletud?

Soovitan lugeda Luule Viilmat. Temalt õppisin ja õpin ma meeste austamist ja armastamist. Tema õpetused jagavad seda ka nüüd, mil Luule ise on juba teises ilmas asju ajamas...

 

Mida teha, kui soovid muutust?

Enamus ravitsejad soovitavad esmalt andestamisteraapiat - soovi, õpi ja oska andeks paluda ja andestada.

Enesetunnet tõstab juba lihtsalt ühe sügavamõttelise lause pidev kordamine:

"Anna mulle andeks, ma armastan Sind!", "Anna mulle andeks, ma armastan Sind!"


Andestamine

Luule Viilma soovitab:

1) "Kõigepealt rääkige enda stressidega. Andke andeks oma hirmudele, süütundele, majandusprobleemidele sellisena, nagu nad Teil isiklikult on. Andke endale andeks, et nad olete endasse võtnud ja paluge oma kehalt andeks, et oma kehale nendega halba tegite."

 

2) Seejärel andestage inimestele - emadele, isadele, lastele, abikaasale, elukaaslasele, sõpradele...

Kui oleme vabad hirmust, siis energiad saavad kehas liikuda.

 

Luule Viilma andestamise tehnika

1. Ma annan sulle andeks, mis sa mulle tegid.

2. Ma annan endale andeks, et ma selle halva endasse võtsin.

3. Ma palun oma kehalt (elundilt) andeks, et ma sellega oma
kehale halba tegin.

4. Ma armastan oma keha (elundit).

 

Kui ma ise olen halba teinud (ka mõttes), siis palun andeks sellelt, kellele halba tegin ning annan endale andeks, et nii juhtus.

 

Andestamist tuleb õppida. See ei olegi nii lihtne, kuid kui oskad, siis saad lahendada erinevaid energeetilisi negatiivseid olukordi ja katkestada negatiivse sideme. Näiteks inimesed tülitsevad, kuid Sinule tekitab see halbu tundeid. Mida teha? Luule Viilma soovitab andesta nende eest ja selliselt:

1. Ma annan teile andeks, et te oma tüliga mulle halba teete.

2. Ma annan endale andeks, et ma selle enda sisse võtsin.
"Nii andestades saate imestades näha, et tüli lõpeb kohe", väidab ta. Tasub katsetada. Olen seda aastaid teinud ja siis taas unustanud. Tore taas meelde tuletada. Tänan Luule!

Üks tore võte on ette andestamine. Kui lähete kohtumisele, eksamile jm kohta, kus kardate, et midagi ebameeldivat võite kogeda, siis tee peal andestage:

1. Ma annan teile andeks, mis iganes võib juhtuda.

2. Ma annan endale andeks, kui ma selle halva enesesse võtan.

3. Ma palun oma kehalt andeks, kui ma sellega oma kehale halba teen.

4. Ma armastan oma keha.

Lõpetan ma tavaliselt enesesisenduse ja kinnitusega: Kõik on hästi ja läheb aina paremini!

 

Mulle tegi väga haiget, kui nägin 2.jaanuaril koju tulles, et koridoris on jõulukuusk ära rüüstatud - oksad katki, mitu ehet kildudeks kukkunud. Siiani on valus, kui sellele mõtlen. Kohe süvenen ja teen andestamise rituaali läbi. Ehk hakkab kergem.

Luule Viilma soovitab, et kui Sul on halb, siis küsi endalt alati: "Miks mul on halb? Mis teeb mulle halba?"

Sellele küsimusele ei olegi nii lihtne vastata.

 

Soovin olla terve, õnnelik ja vaba!

Kuidas aga puhastada minevik? Kui me ei ole selle inimesega enam koos, kes meile palju haiget tegi? Inimesega, kes oli meie ellu saadetud selleks, et saaksime õppida ja õpetada, kuid see teadmine ei aita meil teda mõista ja talle andestada?

Kui tahame olla terved, õnnelikud ja vabad, siis tuleb seda inimest mõttes tänada õpetuse eest, andestada ja andeks paluda. Tantsitakse alati paaris ja ei saa olla, et Sinul ei ole oma osa selles, mis juhtus. Kuid kunagi ei ole hilja andestada ja andeks paluda.

Luule Viilma kinnitab: "Kelle perekond on lagunenud või abikaasa surnud, see teadku, et minevikku andestades kujundate oma tulevikku."

Toredaid ja kasulikke õpetusi saad lugeda Luule Viilma online raamatust: Luule Viilma raamatud


IMELIST uut aastat! Igas mõttes!

Oskust end ise ravida, olla õnnelik, terve ja rõõmus!

Palu andeks, andesta ja armasta!

Elu on LILL!

Forgiveness

Kas meeldisid põhimõtted, mida lugesid?

Suhetest, meestest, naistest, elust, vaimsest kasvamisest loe lisa harivast raamatutesarjast: "Mina ja mehed"

Mina_mehed_1_kaanefoto1 Mina-ja-Mehed-2 Mina-ja-mehed-3

Huvitavad ja arendavad raamatud!

 

Smile Raamat: Saleduse saladused hõivatud inimestele

Smile Huvitavad ja arendavad artiklid

Artikkel meeldis. Soovitan teistele. Vajutan allpool märki: f Like

Viimati uuendatud 04. jaanuar 2015
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]