prev
next

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

MEIE RAAMATUD

Raamat ostetud?

Koolitaja-Katrin_Aedma-Kadriorus

Mina ja mehed FB-s

KONTAKT

Katrin Aedma

+47 4178 6999

+372 5132 444

katrin.aedma (ät) gmail.com

Siin võib olla Sinu reklaam.

Küsi pakkumist!

TELLI KOOLITUS!

Soovid koolitust?

Aga palun. Telli hinnapakkumine siit

Koolitaja-Katrin_Aedma-2007India peamassaaž aitab täielikult lõdvestuda

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Linnaleht, 1o.o6.2oo5

India peamassaaž ehk champissage võib aidata peavalu, juuste väljalangemise, silmade väsimuse ning unehäirete korral. Ületöötanud inimestel tasub seda teistmoodi massaaži kahtlemata proovida.
Ilusalong Scarlett massööri Virge Luhtsalu sõnul on India peamassaaž arvatavasti esimene vanim teadaolev raviteraapia iidsest Ajurveda ravimeditsiinist, millega toodi leevendust erinevatele haigustest põhjustatud sümptomitele. "Indias on see massaaž tugevate peretraditsioonidega: seda antakse edasi põlvest põlve, emad masseerivad oma lapsi erinevate õlidega vähemalt korra nädalas, kaitstes nii oma last nõrga tervise ja maailma kurjuse eest," teab massöör.

"Teraapiat tehakse vastavalt vajadusele nii kuivalt kui ka erinevate õlidega, aroomiõlidest kasutatakse seesami-, oliivi-, mandli- või kookoseõli. Massaaž algab õlavöö piirkonnast, hõlmates ka käsivarsi, kaela ja pead," juhendab Luhtsalu.

Peamassaaži ajal hakkab organism tema sõnul koheselt vähendama stressihormoone lõdvestust ning heaolutunnet tekitades. "Sellega seoses kutsutakse seda massaaži ka stressipesuks," lisab ta. "Klassikalise massaaži ajal võib organism võtta sisemise kaitsva hoiaku, kui masseeritakse lihasjäikusest tingitud valulikke piirkondi. Peamassaaži ajal saab inimene ennast täielikult vabaks lasta, kui lõdvestab ka sisemisi lihaseid, kuhu tavaliselt klassikalise massaažiga ei pääse, ning aitab iseendas leida sisemist harmooniat." India peamassaaž avab argipäeva saginas vaikselt ukse iga inimese sisemaailma, kui aitab kuulata enda sisemist mina, milleni see massaaž tahabki jõuda.
Luhtsalu sõnul sobib peamassaaž üldiselt kõigile, kel pole vererõhuprobleeme, epilepsiat, vähki, ateroskleroosi, põletikke või ajuvereringe häireid. Osteoporoosi ja psoriaasi korral tuleb arstiga nõu pidada. Luhtsalu ütleb, et mujal maailmas saab India peamassaaži küsida näiteks ilusalongis enne või pärast juukselõikust, Eestis pole see aga veel nii levinud.

Tiina Ansip
E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Tee järele!
Kuidas täpselt India peamassaaži tegema peab ?
1. Esmalt vajuta kahe pöidlaga mõlemale poole selgroogu abaluu lähedalt ja masseeri ringjalt mõlema pöidlaga. Tee aeglaselt kolm ringi, siis väike paus ja korda ringe uuesti.
2. Turja kohalt, kus on tunda lihaspinget, võta mõlemalt poolt kogu peopesaga kinni. Suru peopesa kokku, hoia lihast mõni sekund ja vabasta haare, korda kolm korda.
3. Võta sõrmenukid appi ja masseeri õlavööd suunaga kaelalt õlgade poole, käsi peab randmest vaba olema, luulisi osi ei tohi vajutada.
4. Aseta pöial ühele poole kaela ja sõrmed teisele poole, masseeri kaela üles minnes ja alla tulles. Kindlasti peab massaaži suund olema ülevalt alla, mitte alt üles pea poole!
5. Otsi pöidlaga üles kohe kaela ülemises osas tuntav kuklaluulohk ja vajuta pöidlaga, hoia mõnda aega survet ja seejärel vabasta. Vajutada ei tohi väga tugevalt, seda ei tohi teha ka kõrge vererõhu korral. Võib ka pöidlaga millimeetri kaupa ülespoole liikuda.
6. Masseeri pead mõlema käe sõrmedega nagu peseks pead. See aitab hästi lõdvestuda ja soodustab vereringet.
7. Haara mõlema käega juustest ja tutista õrnalt.
8. Aseta käed mõlemale poole meelekohtadest veidi ülespoole ja liiguta käsi suunaga üles, korda liigutust kolm korda.
9. Pane üks käsi otsmikule, teine kuklale, vajuta ja hoia mõnda aega survet, seejärel vabasta ja tee seda uuesti.
10. Masseeri mõlemat kõrva kõrvalestast ülespoole liikudes, kõrva tipus tõmba kõrvu veidi ülespoole.
11. Masseeri otsmiku juures, vajuta õrnalt sõrmedega, liigutuste suund allapoole.
12. Vajuta sõrmedega õrnalt lõuale ja liigu kõrvade suunas.
13. Masseeri nn kolmandat silma, kohta, kus india naistel on täpp. Liiguta sõrme päripäeva kolm korda, tee paus ja korda.

Massaazi saad nautida india meistri abil. Loe sellest siit: ICM - India Champi Massage

Smile India peamassaaž turgutab kogu keha

Viimati uuendatud 20. mai 2009
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]