prev
next

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Kuidas võita sõpru

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Koolitaja-Katrin_Aedma "Hea lugeja! Siin on mõned soovitused, mis on abiks ilusa elu elamisel, sest suhtlemine enese ja kaaskodanikega on loomulik elu alus ja kui seda teha hästi, siis läheb ka elu hästi...

Loe, mõtle, tule positiivse psühholoogia koolitusele või võta ühendust erakoolituseks ja coachinguks. Vahel on vaja kedagi, kes sirutaks käe, et meid august välja aidata ja natukene lükkaks, et me mäest üles saaks...

Kui meile ei meeldi meie elu, siis on aeg ärgata ja muutuda..."

Koolitaja ja (aja)kirjanik Katrin Aedma


Kui tahad mett võtta, ära lükka mesipuud ümber!
Arvustamine on kasutu, sest ta asetab inimese kaitseseisundisse ja harilikult sunnib teda püüdma ennast õigustada. Eksija süüdistab igaüht, mitte aga iseennast, niisugune on inimloomus. Iga rumal võib arvustada, süüdistada, hukka mõista ja enamik rumalaid teebki seda. Hukkamõistmise asemel püüdke inimesest aru saada.

Inimeste kohtlemise suur saladus
On ainult üks viis panna inimene seda tegema, mida meie tahame, panna teine inimene ise tahtma seda teha. Sügavaim tung inimloomuses on "soov olla tähtis". Sügavaim element inimese loomuses on tungiv vajadus olla hinnatud. Tuleb vahet teha kahel mõistel, üks on meelitamine ja teine on tunnustamine. Esimene on ebasiiras, teine on siiras. Üks tuleb moka otsast teine südamest. Olge südamlik tunnustamises ja helde kiituses (muidugi asja eest).


Kes seda oskab, see võidab terve maailma enda poole, kes aga mitte, käib üksi oma teed
Ainus viis maa peal teiste inimeste mõjutamiseks on viis rääkida sellest, mida tema soovib ja näidata talle kuidas seda saavutada. Parim nõuanne inimestele, kes tahavad teisi veenda kas äri alal, kodus, koolis, poliitikas, või mujal, on see, et kõigepealt ärata teises isikus innukas soov. Kes seda oskab, see võidab kogu maailma enda poole. Inimeste mõjutamise õige tee on see, et rääkida sellest, mida teine inimene tahab. Kui on olemas mingi edu saladus, siis seisneb see võimes asuda teise inimese seisukohale ja näha asju tema vaatenurgast niisama hästi kui enda omast.

Tehke seda ja te olete igal pool teretulnud
Te võite võita enam sõpru kahe kuuga, tundes võltsimatut huvi teiste inimeste vastu, kui see on võimalik kahe aasta jooksul püüdes panna teisi inimesi enda vastu huvi tundma. Inimesed ei ole teistest huvitatud, nad on huvitatud iseendast. Mispärast peaksid inimesed olema teist huvitatud, kui teie ei tunne nende vastu huvi. Nimeta inimesi eesnimepidi. Kirjuta oma märkmikusse kõikide tuttavate ja sõprade sünnipäevad ja pea neid sellel tähtsal päeval meeles. Kui tahame saada sõpru, siis teretagem inimesi elavalt ja vaimustunult, kui keegi kõnetab teid telefoni teel, siis kasutage sama psühholoogiat.

Lihtne viis kuidas jätta head esimest muljet
Naeratage tervitamisel, ametiasjade ajamisel, vestlemisel. Parim tahtlik viis rõõmsat meelt tagasi saada, kui oleme ta kaotanud, on end rõõmsalt sirgu ajada ja rääkida nagu oleksime juba rõõmsad.


Naeratuse väärtus:

 • naeratus ei maksa midagi, aga loob palju;
 • naeratus rikastab neid, kes teda saavad, vaesemaks tegemata neid, kes teda annavad;
 • naeratus toimib ühe hetke jooksul, aga mälestus temast kestab vahel eluaja;
 • Keegi pole nii rikas, et naeratuseta läbi saada ja mitte nii vaene, et ei saa naeratust anda;
 • naeratus loob õnne kodus, soodustab äritegevust ja on sõpruse märgusõnaks;
 • naeratus on puhkus väsinule, lootus meeleheitjale, päikesekiir kurvale ja loodus parim vastumürk murele;
 • naeratust ei saa osta, kerjata, laenata ega varastada, sest ta ei oma mingit väärtust enne, kui ta kellegi antakse;
 • Sest ükski ei vaja naeratust nii väga kui need, kellele neid pole enam jäänud teistele andmiseks.

Kui sa seda ei tee, ootab sind ees mure
Pidage meeles, et inimese nimi on talle kaunim ja tähtsaim sõna. Inimesed on uhked oma nimele ja püüavad seda alati ja iga hinna eest jäädvustada. Teiste inimestega suhtlemisel arvestage sellega.

Kerge viis saada heaks vestlejaks
Olge hea kuulaja, julgustage teisi enesest kõnelema. Alaline nuriseja, isegi kõige ägedam arvustaja pehmeneb ja rahuneb kannatliku, arusaava kuulaja juuresolekul. Las inimene alati räägib enda tühjaks. Paljudel inimestel ebaõnnestub jätta head muljet seepärast, et nad ei kuula tähelepanelikult. Nad tegelevad innukalt sellega, mida tahavad järgmisena öelda, et nad ei suuda kõrvu lahti hoida. Kui tahate teada, kuidas panna inimesi teist eemale hoiduma, selja taga teie üle naerma ja teid isegi vihkama, siis ärge kunagi kuulake kedagi kaua, kõnelge vahetpidamata iseendast. Hea mõte puhul kui teine inimene kõneleb, siis ärge oodake kuni ta lõpetab, ta pole nii vaimukas kui teie. Milleks kuulata tühja loba! Tüütavad inimesed armuvad oma minasse, joobuvad enda tähtsusest. Inimene, kes kõneleb ainult endast, mõtleb ka ainult endast.

Kuidas inimestele otsekohe meeldida?
Tehke nii, et teine inimene tunneb ennast tähtsana.

Vaidluses ei saa võita!
Ainuke viis vaidluses võita on vaidlusest hoiduda.

Kui olete eksinud, siis tunnistage seda
Eksimist tunnistage ruttu ja rõhuga.

Tee teise mõistuse juurde
Tilk mett püüab rohkem kärbseid kui vaaditäis sappi. Kui soovite võita inimesi enda poole, siis alustage sõbralikult.

Sokratese saladus
Püüdke kohe saada teiselt inimeselt otsekohe "jah " vastust ja võimaluse korral ära hoida, et ta ütleks "ei". Eitav vastus on väga raskesti ületatav takistus, sest inimene püüab jääda oma sõnale kindlaks. Ärge alustage teistega kõneldes asjust, milles teie arvamuse erinevad, vaid alustage kõnelust asjadest, milles teie olete ühel nõul. Esimesel võimalusel rõhutage, et te mõlemad püüate sama sihi poole ja et teie arvamuste erinevus tuleneb erinevast lähenemisnurgast antud probleemile.

Kaitseventiil kaebuste käsitlemisel
Suur osa inimesi räägib ise liiga palju, tahtes sisendada teistele oma arvamust. Laske teisel oma südant puistata. Laske teist inimest tublisti kõnelda.

Kuidas saavutada koostööd?
Inimesel on enam usku neisse tõdedesse, milleni on ta ise jõudnud, kui teistesse, mis on serveeritud hõbekandikul. Targem oleks, kui ainult vihjate asjale ja lasete teist järele mõelda ja ise otsusele jõuda. Ühelegi inimesele ei meeldi tunne, et talle midagi kaela määritakse või teda käsutatakse. Meile meeldib, kui meilt päritakse meie soove, meie tahtmisi, meie mõtteid. Viige teine arvamusele, et idee on tema oma.

Valem, millega võite imet teha
Püüdke ausalt asju näha teise inimese seisukohalt. Pidage meeles, et teise arvamus võib olla täiesti väär, kuid tema ise ei mõtle nii, ärge mõistke teda hukka. Püüdke temast aru saada. Ainult targad, sallivad, haruldased inimesed püüavad seda vähemalt kasutada. On olemas mingisugune põhjus, miks teine inimene mõtleb ja tegutseb just sellisel viisil. Kellegi jutule minnes püüdke eelnevalt endale selgeks teha, kuidas tema antud probleemi püüab lahendada ja seejärel tehke täpne plaan, kuidas teie kavatsete oma eesmärki saavutada.

Mida igaüks soovib?
Suhtuge osavõtlikult teise inimese mõtetesse ja soovidesse. Võlusõna on selline: Ma ei laida põrmugi teid selle eest, et te seda asja nii võtate. Kui oleksin teie asemel käituksin ma täpselt sama moodi.

Vihje, mis meeldib kõigile
Tuginege üllamaile motiividele. Kui inimene midagi teeb, siis tugineb ta kahele põhjusele. Üks põhjus kõlab hästi ja teine on tõeline põhjus. Nii, et kui soovite inimeste meelt muuta, peate toetuma üllamatele motiividele.

Kino teeb seda, raadio teeb seda, miks ei tee seda teie?
Dramatiseerige oma ideid. Paljast tõe nimetamisest ei aita. Tõde tuleb teha elavamaks, huvitavaks, dramaatiliseks.

Kui miski muu ei aita, proovige seda
Esitage väljakutse. Abinõu, millega saab asjad edenema on võitlusele virgutamine. Soov teha asja paremini.

Kui just peate laitma alustage nii
Alustage kiitusega ja ausa lugupidamise avaldusega ja seejärel võite välja tuua teise inimese negatiivse poole. Kõnelge algul oma vigadest, enne kui hakkate teist inimest arvustama.

Kuidas arvustada viha äratamata?
Juhtige inimeste eksimustele kaudset tähelepanu. (Kaubamaja direktor jalutab läbi kaubamaja, äkki näeb, et üks klient ootab leti juures, müüjad aga räägivad kaugemal omavahel juttu. Ta läheb teenindab klienti ja ulatab pärast paki müüjale pakkimiseks.)

Käskude saamine ei meeldi kellegi
Esitage küsimus otsese käsu asemel. Mitte nii, et kirjuta see asi ümber, vaid ehk oleks parem, kui sõnastaksite selle asja nii või mis te arvate, kas see sobiks.

Ärge riivake teise inimese enesetunnet!

Kuidas kannustada inimesi edule?
Kiitke pisimatki edusammu ja kiitke iga edusammu. Olge südamlik tunnustamises ja helde kiituses (loomulikult asja eest).

Hea kuulsus kannustava tegurina
Kinkige inimesele hea kuulsus, et ta võiks seda tõestada. Öelge inimesele selline iseloomuomadus, mida tal tegelikult pole, aga tahaksite seda temas näha.

Tehke nii, et viga näiks olevat kerge parandada
Julgustage inimest, talitage nii, et viga, mida soovite parandada, näiks olevat kerge teha.

Tehke nii, et inimesed teeksid rõõmuga, mida tahate
Toimige alati nii, et teine inimene oleks õnnelik seda tehes, mida teie teda tegema panete.


7 lihtsat juhist, kuidas teha oma kodust elu õnnelikumaks

 1. Ärge näägutage
 2. Ärge püüdke oma eluseltsilist ümber kujundada
 3. Ärge arvustage
 4. Jagage ausat tunnustust
 5. Osutage väikesi tähelepanuavaldusi
 6. Olge viisakas
 7. Ärge olge abieluküsimustes kirjaoskamatu. Abielu nurjumine oleneb neljast põhjusest:
  • seksuaalne sobimatus;
  • lahkuminevad arvamused vaba aja veetmise suhtes;
  • rahalised probleemid;
  • vaimsed, füüsilised või emotsionaalsed ebanormaalsed suhted.

10 küsimust abielumeestele

 1. Kas austate oma naist lillede, kingitustega sünnipäevadel ja pulmaaastapäevadel või mõne muu tähelepanuavaldusega või õrnusega?
 2. Kas hoidute teda arvustamast teiste juuresolekul?
 3. Kas naisel on raha, mida saaks kasutada oma äranägemise järgi?
 4. Kas püüate mõista tema vahelduvaid tujusid ja aidata teda läbi närvilisuse ja ärrituvuse perioodidest?
 5. Kas veedate vähemalt poole oma vabast ajast naisega koos?
 6. Kas hoidute peenetundeliselt võrdlemast naise keedu- või majapidamisoskusi oma ema või mõne tuttava abikaasa vastavate võimetega, välja arvatud tema kasuks?
 7. Kas võtate huviga osa tema vaimsest elust, tema klubidest ja ühingutest?
 8. Kas lasete teda tantsida teiste meestega ja talute teiste meeste tähelepanuavaldusi armukadedaid märkusi tegemata?
 9. Kas katsute leida võimalusi teda kiita ja temale imetlust avaldada?
 10. Kas tänate teda väikeste hoolitsuste eest, mida ta teie heaks teeb, nagu nööbi etteõmblemine, nõelumine, rõivaste puhatusse saatmine jne?

10 küsimust abielunaistele

 1. Kas annate oma mehele äriasjus otsustusvabaduse, hoidute arvustamast tema kaaslasi, püüate anda oma parimat, et kodus oleks huvitav ja meeldiv?
 2. Kas te ei arvusta tema valikuid, või tema kojutuleku aegu?
 3. Kas hoiate koduse toidulaua vaheldusrikka?
 4. Kas suudate mõista mehe tööd nii, et suudate temale tema tööküsimusi arutades abiks olla?
 5. Kas püüate erilise hoolega tema ema ja teiste sugulastega hästi läbi saada?
 6. Kas peate rõivastumisel silmas stiili ja värve, mis meeldib teie mehele?
 7. Kas tulete väikeste eriarvamuste lahendamisel kodus mehele vastu?
 8. Kas püüate ära õppida mänge, mis teie mehele meeldivad, et saaksite jagada temaga ühiseid puhkehetki?
 9. Kas te jälgite päevauudiseid, uusi raamatuid, uusi ideid, et saaksite pakkuda mehele vaimset huvi?
 10. Kas suudate majanduslikele kaotustele vastu seista rõõmsa meelega, arvustamata meest tehtud vigade pärast ja võrdlemata teda ebasoodsalt mõne menukama mehega?

Ütlemisi

 • Igal majal on omad traditsioonid, meil on kombeks külaliste saabumise puhul teineteisele inetusi öelda
 • Viisakasse seltskonda ei võeta kunagi oma põhimõtteid kaasa
 • Et rääkida mehejuttu, peab olema 2 meest
 • Sõnnikuvedaja haiseb, autopesija saab märjaks, inimesel on alati küüned enda poole
 • Sinu truudus on sama haruldane kui sabaga täht
 • Patt pole see, mida tehakse, vaid see mida teada saadakse.
 • Meesterahva elu pole midagi muud, kui tants ümber kolme kannika - leib, töö ja naine
 • Õnn ei olene palgast, vaid palga suurusest
 • Tähtis ei ole see, millisest viljast ja veest õlut tehakse, tähtis on see, et seda liiga vähe ei ole
 • Riided ripuvad tema seljas, nagu eemalt selga visatud
 • Kõige suurem defitsiit on leida inimest, kes ei räägi teisi taga
 • Miks sa nii palju õlut jood? Arst ütles, et mul pidi raudne tervis olema, ma ei saa vett juua, siis lähen rooste
 • Enesearmastus on nagu aluspesu: see peab olema, aga seda ei pea tingimata näitama

Leia aega 12 asja jaoks

 1. Leia aega tööks, see on edu alus.
 2. Leia aega mõtlemiseks, see on edu allikas.
 3. Leia aega mänguks, see on nooruse saladus.
 4. Leia aega lugemiseks, see on teadmiste alus.
 5. Leia aega austamiseks, see on tee aukartuse juurde ja peseb tolmu silmadest.
 6. Leia aega, et aidata sõpru ja neist rõõmu tunda, see on rõõmu allikas.
 7. Leia aega armastuseks, see on kõige püham elus.
 8. Leia aega naeruks, see on laul, mis aitab võita eluraskusi.
 9. Leia aega üksinduseks, see kinnitab hinge tähtede külge.
 10. Leia aega ilu jaoks, see on looduses kõikjal.
 11. Leia aega tervisele, see on elu tõeline rikkus.
 12. Leia aega planeerimiseks, ka siin on peidus saladus, nimelt- olgu sul aega kõigi eelnevate asjade jaoks

Jagas seda eluvajalikku teadmist veebilehe kaudu Ants Rikberg

Smile Tunne iseennast!

Smile Minikoolitus - Elurõõmu säilitamise ja arendamise ABC

Smile Hõivatud, kuid heas vormis & õnnelik!

Smile Minikoolitus: positiivse õhkkonna loomine

Smile Minikoolitus: Raske mõista, kerge hukka mõista?

Smile Muuda iseloomu ja tervene

Smile Jaatamistehnika

Smile Huvitavad artiklid

Smile Harivad koolitused

Viimati uuendatud 17. aprill 2016
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]